Zvelebování školy – „Školní gauč“

  8.4.2024
Hned na začátku ledna se žáci a žákyně 9. třídy pustili do výroby „posezení“ z palet, aby si tak sami zútulnili část školní chodby...

Hned na začátku ledna se žáci a žákyně 9. třídy pustili do výroby „posezení“ z palet, aby si tak sami zútulnili část školní chodby. Chlapci pracovali s paletami a děvčata se pustila do práce s potahovými látkami a molitanem. Takto celou práci popsali samotní žáci:

„Zkrášlení naší chodby ve 2. patře byl nápad paní učitelky Tomkové a Culkové. Náš gauč je vyroben z obroušených dřevěných palet. Výroby se zhostili hoši z 9. třídy. Žákyně 9. třídy ušily polštáře a podsedáky, které mají krásnou kombinaci barev - žlutou a šedou. Tyto látky se používají k výrobě venkovního posezení, což bude mnohem lehčí na udržení čistoty, než kdyby byly potahy vyrobené z obyčejných látek. Tento nápad se nám velice líbil a líbí. Gauč se povedl a vyniká na chodbě. Momentálně ho užívají všichni žáci 2. patra, hrají na něm karty, povídají si a relaxují při delších přestávkách.“ (Karolína Pejchlová, Karolína Wagnerová)

„V lednu jsme začali pracovat na výrobě gauče k nám na patro. Vše jsme dělali ručně o hodinách pracovních činností. Výroba nám zabrala několik vyučovacích hodin. Náš gauč je z palet. Palety jsme nejdřív pečlivě obrousili, poté jsme je odnesli na určené místo, kde jsme je pod dohledem pana školníka smontovali. Holkám jsme nařezali molitany a ty na ně následně ušily potahy, aby byl gauč pohodlný. Na gauči trávíme hodně času o přestávkách a hrajeme zde karty.“ (Matyáš Svoboda, Tadeáš Kohlman)

Všem „pracantům“ a „švadlenkám“ patří veliká pochvala za nasazení při práci i za výsledný vzhled posezení. Všichni jsme z výsledku jejich snažení nadšení a věříme, že i nadále bude zpříjemňovat volné chvíle mezi vyučovacími hodinami.

Moc děkujeme také firmě „KPT potahové látky“ z Vojnova Městce, jejíž majitelé naší škole potahové látky i materiál na výrobu polštářů darovali.

                                                        Ing. Ivana Tomková, Mgr. Petra Culková