Zdravé zuby - 1. stupeň 8. 9.2015

  9.9.2015
V úterý 8. září 2015 na celém prvním stupni naší školy proběhla přednáška s názvem Dental Prevention.

V úterý 8. září 2015 na celém prvním stupni naší školy proběhla přednáška s názvem Dental Prevention. Jde o preventivní program, ve kterém se děti učí, jak se správně starat o své zuby. Žáci si zopakovali vše, co o zubech již ví z předešlých přednášek v rámci projektu Zdravé zuby, který na naší škole probíhá každoročně. V praktické části si vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů jak na modelu, tak sami na sobě. Speciální barvivo, které je běžně používáno u zubaře, dětem odhalilo jejich nedostatky ve správnosti čištění zubů a používání kartáčku. Následně své nedostatky odstranily a z přednášky odcházely s krásně čistým chrupem.

Mgr. Veronika Zlatohlávková