Zdravá pětka – výukový program správného stravování

  18.4.2023
V pondělí 17. dubna se žáci 4. a 5. ročníku naší školy zúčastnili výukového programu Zdravá pětka o správném stravování a zdravém životním stylu...

V pondělí 17. dubna se žáci 4. a 5. ročníku naší školy zúčastnili výukového programu Zdravá pětka o správném stravování a zdravém životním stylu. V první části programu se žáci dozvěděli ve výkladu, jak se správně stravovat, složení stravy, co naše tělo potřebuje, zdravé a nezdravé potraviny. Hned poté byli rozděleni do skupin a soutěžní formou odpovídali na otázky a za každou správnou odpověď sbírali žetonky. Nejlepší družstvo bylo odměněno drobným dárkem. Už z názvu akce vyplývá, že člověk má jíst pětkrát denně, pravidelně, strava má být rozmanitá a má obsahovat ovoce, zeleninu a správný poměr bílkovin a sacharidů. Program byl velice zajímavý a doufám, že si žáci zapamatují některé zásady správného a zdravého stravování a budou využívat v praxi.

Mgr. Jana Mäki, Mgr. Eva Janáčková