Zámeček Loučeň – natáčení „Snídaně s Novou“ pro žáky 3. a 7. třídy

  11.6.2010

Zámeček Loučeň – natáčení „Snídaně s Novou“ pro žáky 3. a 7. třídy

Žáci 3. a 7. třídy byli 4. června pozváni „Bílou paní“ – Kateřinou Šrámkovou na natáčení pořadu „Snídaně s Novou“. Všichni se těšili již měsíc na soutěže, kterých se zúčastní v labyrintech na zámečku. V brzkých ranních hodinách jsme odjeli do Loučně, společně s naší školou soutěžili ještě další tři školy. Rivalita byla veliká a nejen to! Děti dostaly postupně velkou spoustu dárků od TV Nova, důležitá byla trička, ve kterých probíhaly buksusovým labyrintem při soutěži na čas. Z naší školy postoupili s nejlepším časem do finále 4 žáci – dva mladší a dva starší. Zúčastnili se pojídání „čápů“ (šišek s mákem a ovocem) na čas, nejlepší vyhrál víkend pro celou rodinu na zámečku. Z našich finalistů sice nikdo nevyhrál, ale to určitě nikomu nevadilo. Následovala totiž autogramiáda s herci ze seriálu „Ordinace v Růžové zahradě“. Podpisy s Ivanou Jirešovou, Miluší Bittnerovou a moderátory Alešem Lehkým
a Ivetou Kořínkovou nebraly konce. Vytvořila se fronta, kdy každý chtěl získat nejen podpis, ale i fotku. Naši starší chlapci se dokonce s herečkami vyfotili.
Poté přišla na řadu prohlídka zámku, průvodci byli v dobových kostýmech, a dva výukové programy. Pro 3. třídu „Minotaurus a ti druzí“ a pro 7. ročník „Když ještě světem nekřižovaly emaily“. Následoval oběd a odpoledne prohlídka jednotlivých labyrintů v ohromné zámecké zahradě. Domů jsme se všichni vraceli nadšeni z prožitého dne a „Bílé paní“ děkujeme za pozvání.

Mgr. Monika Henychová, Mgr. Helena Kafková, Mgr. Jiří Šikl

zámeček Loučeň - natáčení "Snídaně s Novou" zámeček Loučeň - natáčení "Snídaně s Novou"

zámeček Loučeň - natáčení "Snídaně s Novou" zámeček Loučeň - natáčení "Snídaně s Novou"

další fotografie zde