Zájezd do Vídně

  28.5.2008

Zájezd do Vídně

Baví nás cizí jazyky a cestování, proto jsme se přihlásili na jednodenní autobusový zájezd do hlavního města Rakouska Vídně a 21. 5. vyrazili za poznáním a nevšedními zážitky.
Probuzení do deštivého rána nebylo příjemné. Ranní brzké vstávání nám dalo zabrat, ale za ty skvělé zážitky to stálo.
Na hraničním přechodu Hatě jsme se pobavili v dětském zábavném centru a nakoupili zásoby na další cestu. O půl jedenácté jsme dorazili do Vídně ke krásnému zámku Schönbrunn. Tam jsme prošli květinové zahrady a prohlédli si Neptunovu fontánu a gloriet. Někteří nakrmili ochočené veverky nebo bloudili zrcadlovým bludištěm.
Poté nás autobus vysadil u barokního zámku Belveder. Odtud jsme šli do centra, kde jsme dostali hodinový rozchod na nákup pohlednic, zmrzliny, sladkostí a různých suvenýrů. Všichni navštívili gotickou katedrálu Stefansdom a vyfotili se se stříbrnou živoucí sochou.
V Hofburku jsme zjistili, že rakouský prezident Heinz Fischer není v prezidentské kanceláři. V Lidové zahradě nás okouzlila bělostná socha císařovny Sisi. K autobusu jsme se vraceli kolem budovy divadla, radnice a parlamentu. Autobus parkoval před majestátní sochou Marie Terezie.
Naše poslední zastávka byla v zábavném parku Prátr, kde jsme zažili spoustu zábavy a utratili mnoho peněz. Některé atrakce byly jen pro silné žaludky. Mnozí se ani neodvážili. Pánové byli nadšeni z jízd na luxusních motorkách a děvčata nadchl vodní tobogán.
Každý z účastníků zájezdu si odvezl domů skvělé zážitky.

Za všechny účastníky Míša, Tereza, Monika z 9. třídy
 

cesta na Schönbrunn zahrady Schönbrunn

další fotografie zde