Výtvarná soutěž Po stopách Jana Zrzavého

  17.3.2017
Vyhodnocení 12. ročníku výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého ...

8. února 2017 proběhlo v Základní škole v Krucemburku vyhodnocení 12. ročníku výtvarné soutěže Po stopách Jana Zrzavého. Jako v loňském roce se hodnocení ujala paní Jana Zabloudilová ze ZUŠ ze Žďáru nad Sázavou a paní Marta Rejšková ze ZUŠ v Krucemburku, za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk ještě Miloslava Michalová. Společně vybíraly z prací dětí základních škol z Krucemburku, Okrouhlice, Vojnova Městce, Sobíňova a Oudoleně. Nejvíce prací bylo na téma Naše řeky a rybníky a pak Iniciála v mé oblíbené knize. Třetí téma - ilustrace k Jeníkovým pohádkám - inspirovalo pouze děti ze Základní školy v Oudoleni. Patří jim a jejich učitelce paní Losenické díky za věrnost k tématu a záměru vytvořit obrázky, které budou použity k dalšímu vydání Jeníkových pohádek.
Umístění podle témat je následující 

Téma Naše řeky a rybníky 

mladší žáci

1. Kamila Vlachová  1. tř.  Vojnův Městec 

1. Lucie Pospíchalová  5. tř.  Vojnův Městec 

2. Jindřich Šlerka  1. tř.  Krucemburk 

3. Radek Hejlík  1. tř.  Vojnův Městec 

starší žáci 

1. Sára Wagnerová  8. tř.  Krucemburk 

2. Nikola Elerová  9. tř.  Kucemburk

3. Veronika Mrštíková  8. tř.  Krucemburk 

Čestné uznání obdrží za svoje rybářské obrázky 

Tomáš Cimpl   3. tř.  Sobíňov 

Tomáš Matějka  3. tř.  Sobíňov 

a Patrik Němec  4. tř.  Sobíňov

Téma Iniciála v mé oblíbené knize 

mladší žáci 

1. Vendula Valecká  3. tř.  Krucemburk 

2. Berenika Coufalová  5. tř.  Krucemburk 

3. Natálie Dvořáčková  5. tř.  Okrouhlice 

starší žáci 

1. Kateřina Černá  9. tř.  Krucemburk 

2. neuděleno 

3. Michal Sýkora  6. tř.  Krucemburk 

Téma Jeníkovy pohádky 

1. Alžběta Zvolánková  3. tř  Oudoleň

2. Tomáš Benc  5. tř.  Oudoleň

3. Hana Zvolánková  3. tř.  Oudoleň 

Cenu laické poroty letos obdrží 

Magdalena Kamarádová z 9. tř.  ZŠ Krucemburk

Všem zúčastněným školám, vyučujícím a žákům, děkujeme za zájem o výtvarnou soutěž a přejeme jim radost ze vzdělávání a ze vzdělávání se, z využívání a rozvíjení talentu a ze života vůbec. Děkujeme Základní škole v Krucemburku za uspořádání výstavy soutěžních prací a věříme v možnost spolupořádání dalšího ročníku rozšířeného o kategorii pro základní umělecké školy.

Výstava výtvarných prací žáků základních škol „Po stopách Jana Zrzavého“ je instalována v budově ZŠ Krucemburk a je možno ji zhlédnout do 30. června 2017.

 Za Společnost Jana Zrzavého Krucemburk Miloslava Michalová