Výsledky krajského kola soutěže Mladý chemik

  17.12.2019
Více než 400 mladých chemiků soutěžilo o postup do regionálního finále Mladého chemika v Pardubicích...

Více než 400 mladých chemiků soutěžilo o postup do regionálního finále Mladého chemika   v Pardubicích, které se uskuteční 15. ledna 2020 v laboratořích SPŠCH Pardubice a zaměří se na praktické dovednosti soutěžících.
Třináctý ročník regionálního kola soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR zaznamenal rekordní účast. Krajská kola absolvovalo 441 žáku devátých tříd základních škol. Třicet čtyři nejlepších postoupili do regionálního finále v Pardubicích. Mezi nimi je žák naší školy René Vašek z 9. ročníku.
Prvního kola testování, které probíhalo od října do listopadu letošního roku pod vedením učitelů přímo na základních školách, se zúčastnilo více než 6 500 žáku ze 193 škol pěti krajů. Tři nejlepší z každé školy postoupili do krajského kola, které formou náročnějšího testu prověřilo teoretické znalosti soutěžících.
Mladí chemici z Vysočiny poměřili své znalosti 12. 12. 2019 ve třídách ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě. Testování teoretických znalostí trvalo sedmdesát minut a kladlo na soutěžící značné nároky. Mladí chemici ale prokázali nadstandardní znalosti.
Soutěž popularizuje chemii jako velmi přitažlivý a perspektivní studijní obor, který nabízí široké možnosti pracovního uplatnění.

Mgr. Alena Bencová