Výsledky chemických soutěží - Chemická olympiáda a Mladý chemik ČR

  24.6.2020
3. března 2020 se uskutečnilo okresní kolo Chemické olympiády v Havlíčkově Brodě. René Vašek z 9. třídy si vedl skvěle, umístil se na 4. místě s postupem do krajského kola v Jihlavě. Z důvodu pandemie koronaviru bylo zrušeno krajské kolo soutěže Chemické olympiády ...

3. března 2020 se uskutečnilo okresní kolo Chemické olympiády v Havlíčkově Brodě. René Vašek z 9. třídy si vedl skvěle, umístil se na 4. místě s postupem do krajského kola v Jihlavě. Z důvodu pandemie koronaviru bylo zrušeno krajské kolo soutěže Chemické olympiády, které se mělo uskutečnit 24. 3. 2020 v prostorách Gymnázia Jihlava.
Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ probíhala od října loňského roku a skládala se z dvoukolového testování teoretických znalostí a prověrky praktických dovedností v laboratoři. Celkem se klání zúčastnilo více než 6 500 žáků devátých tříd ze 193 základních škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Naše škola opět dala o sobě vědět. Ve středu 6. května 2020 proběhlo vyhlášení výsledků chemické soutěže v Pardubicích. René Vašek získal krásné 27. místo. Gratuluji k dosaženým výsledkům a přeji hodně úspěchů v dalším studiu na střední škole.

Mgr. Alena Bencová