Výlet 8. ročníku - Praha

  26.6.2013
V pátek 21. června se naše třída za krásného, slunečného počasí vydala na výlet do Prahy. Před sedmou hodinou jsme ze Ždírce nad Doubravou vyrazili vlakem do Havl. Brodu, kde jsme přestoupili na rychlík.

V pátek 21. června se naše třída za krásného, slunečného počasí vydala na výlet do Prahy. Před sedmou hodinou jsme ze Ždírce nad Doubravou vyrazili vlakem do Havl. Brodu, kde jsme přestoupili na rychlík. Po dvouhodinové cestě jsme vystupovali na hlavním nádraží v Praze. Nejdříve jsme se prošli po Václavském náměstí, kde jsme měli rozchod. Naším programem byla Královská cesta, takže jsme dále došli před gotickou Prašnou bránu, prošli Celetnou ulicí a dostali se až na Staroměstské náměstí. Jelikož bylo před dvanáctou hodinou, počkali jsme na okamžik, kdy hodiny na radniční věži odbíjeli poledne. Kdo chtěl, mohl se vyfotit s živými sochami - mimy. Poté jsme se prošli po Karlově mostě, viděli plující parníky po Vltavě a v dálce Pražský hrad, ke kterému jsme později došli. V Nerudově ulici jsme procházeli kolem domu U Dvou slunců, v němž bydlel básník Jan Neruda. Přes Malostranské náměstí jsme se dostali k Pražskému hradu, jehož součástí je katedrála sv. Víta. Po starých zámeckých schodech jsme se dostali až do barokní Valdštejnské zahrady, kde nás zaujal mimo jiné i unikátní soubor soch. Nazpět jsme na hlavní nádraží jeli metrem a poté opět vlakem. Myslím, že se výlet vydařil a všichni byli spokojení.

Za žáky 8. ročníku Anna Soukupová

 

Školní výlet 8. třída - Praha  Školní výlet 8. třída - Praha

Školní výlet 8. třída - Praha  Školní výlet 8. třída - Praha