Výlet 8. ročníku - Praha

  26.6.2013
V pátek 21. června se naše třída za krásného, slunečného počasí vydala na výlet do Prahy. Před sedmou hodinou jsme ze Ždírce nad Doubravou vyrazili vlakem do Havl. Brodu, kde jsme přestoupili na rychlík.

V pátek 21. června se naše třída za krásného, slunečného počasí vydala na výlet do Prahy. Před sedmou hodinou jsme ze Ždírce nad Doubravou vyrazili vlakem do Havl. Brodu, kde jsme přestoupili na rychlík. Po dvouhodinové cestě jsme vystupovali na hlavním nádraží v Praze. Nejdříve jsme se prošli po Václavském náměstí, kde jsme měli rozchod. Naším programem byla Královská cesta, takže jsme dále došli před gotickou Prašnou bránu, prošli Celetnou ulicí a dostali se až na Staroměstské náměstí. Jelikož bylo před dvanáctou hodinou, počkali jsme na okamžik, kdy hodiny na radniční věži odbíjeli poledne. Kdo chtěl, mohl se vyfotit s živými sochami - mimy. Poté jsme se prošli po Karlově mostě, viděli plující parníky po Vltavě a v dálce Pražský hrad, ke kterému jsme později došli. V Nerudově ulici jsme procházeli kolem domu U Dvou slunců, v němž bydlel básník Jan Neruda. Přes Malostranské náměstí jsme se dostali k Pražskému hradu, jehož součástí je katedrála sv. Víta. Po starých zámeckých schodech jsme se dostali až do barokní Valdštejnské zahrady, kde nás zaujal mimo jiné i unikátní soubor soch. Nazpět jsme na hlavní nádraží jeli metrem a poté opět vlakem. Myslím, že se výlet vydařil a všichni byli spokojení.

Za žáky 8. ročníku Anna Soukupová

 

Školní výlet 8. třída - Praha  Školní výlet 8. třída - Praha

Školní výlet 8. třída - Praha  Školní výlet 8. třída - Praha

                           

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště