Hudba celého světa, hudba starověku a středověku

  4.4.2014
Ve středu 2. 4. 2014 navštívili naši školu hudebníci z Brna – manželé Kocůrkovi, kteří si pro žáky naší školy připravili dva zajímavé výchovně vzdělávací pořady.

Ve středu 2. 4. 2014 navštívili naši školu hudebníci z Brna – manželé Kocůrkovi, kteří si pro žáky naší školy připravili dva zajímavé výchovně vzdělávací pořady. Pro děti z 1. stupně nesl program název „Hudba celého světa“ a pro starší žáky se pořad jmenoval „Hudba starověku a středověku“. Představení bylo velmi zajímavé a poutavé. Děti se seznámily s několika starými hudebními nástroji – jako například starým lesním rohem, středověkou basou a niněrou, na které hudebníci zahráli. Poznali též hudební nástroje, na které se hraje v Nepálu – činelky, zvonky, kovové misky či malé bambusové varhany. Všichni jsme v programu zavítali též do starého Japonska a slyšeli zvuk mořské mušle, panovu flétnu z jižní Ameriky či okarínu, jakožto starý indiánský nástroj. Na všechny nástroje nám hudební mistři zahráli a představili je. Hudbu cizích národů vystřídala i naše národní hudba – v provedení paní houslistky jsme vyslechli skladby našich velikánů – B. Smetany a A. Dvořáka. Na závěr si všichni s chutí za doprovodu houslí a kytary zazpívali 2 naše lidové písně. Představení vneslo do naší školy příjemnou hudebně laděnou atmosféru a všichni jsme odcházeli spokojeni a obohaceni o mnoho informací ze světa hudby.

Mgr. Jitka Josková a Mgr. Dana Kazdová 

Hudba celého světa, hudba starověku a středověku Hudba celého světa, hudba starověku a středověku 

                          Hudba celého světa, hudba starověku a středověku