Východočeské divadlo Pardubice - Hronovická scéna

  6.3.2009

Východočeské divadlo Pardubice – Hronovická scéna

Ve středu 4. března 2009 odjel celý druhý stupeň do divadla v Pardubicích. Tentokrát jsme navštívili Hronovickou scénu a zároveň se účastnili Grand Festivalu smíchu, který v divadle probíhal od 2. – 9. března. Absolventi 3. ročníku a studenti 4. ročníku hudebně dramatického oddělení Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě nastudovali Kytici aneb poctu Karlu Jaromíru Erbenovi, pojednanou způsobem dobře zavedeným v pražském divadle Semafor.
Hráli, tančili a zpívali s vervou a radostí, kterou by jim mohl závidět i profesionál. Jednotlivé balady (Polednice, Vodník, Svatební košile. . . ) v podání studentů pobavily a rozesmály plně obsazené hlediště. Všem našim žákům se představení velmi líbilo.

Mgr. Monika Henychová, Mgr. Petra Polívková 

VČD Pardubice - Hronovická scéna    VČD Pardubice - Hronovická scéna