Jarní vycházka za bledulkami - 31. 3. 2011

  6.4.2011

Jarní vycházka za bledulkami

Jaro zaťukalo na vrátka a žáci ze 2., 3., 4. a 5. třídy je pozdravili 31. března pěknou vycházkou na Ransko, kde se to opět po roce zabělalo bledulkami.
Vyrazili jsme hned po ránu a neodradila nás ani zamračená obloha a pár dešťových kapek cestou. Po vydatné svačině na okraji přírodní rezervace jsme se vydali hlouběji do lesa, abychom se potěšili bílou záplavou, kterou každoročně obdivuje mnoho návštěvníků. Pobyt v lese nám zpestřil svým pěkným vyprávěním o motýlech a divokých prasatech ochránce přírody ze Žďáru nad Sázavou, který hlídal v lese, aby neukáznění jedinci bledulky neničili.
Cestou zpátky přes Ždírec nad Doubravou jsme užili mnoho legrace. Do školy jsme se vrátili unavení, ale spokojení. Malý výlet se nám vydařil.

Jana Votavová, Marcela Pospíchalová (foto)

Jarní vycházka za bledulkami  Jarní vycházka za bledulkami

další fotografie zde