Volba povolání na ZŠ

  2.11.2019
Žáky 9. třídy čeká rozhodnutí, jakou školu dál studovat. Ve výběru jim mohla pomoct i návštěva Přehlídky středních škol v Havlíčkově Brodě 31. 10. 2019. Jedná se o akci, kde jsou prezentovány střední školy z regionu Vysočina...

Žáky 9. třídy čeká rozhodnutí, jakou školu dál studovat. Ve výběru jim mohla pomoct i návštěva Přehlídky středních škol v Havlíčkově Brodě 31. 10. 2019. Jedná se o akci, kde jsou prezentovány střední školy z regionu Vysočina. Žáci se seznámili s požadavky jednotlivých středních škol k přijímacímu řízení v roce 2020, s jejich vybaveností a nabídkou mimoškolní činností, možností ubytování v místě škol, výší školného a budoucím uplatněním absolventa na trhu práce. Každý mohl získat ty informace, které potřeboval k bližšímu seznámení s vybranou školou dle svých zájmů a schopností. Akce žákům poradila, jak si vybrat nejvhodnější studijní obor, jak se zorientovat v nabídce středních škol, či jaká povolání mají největší šanci na trhu práce.

Ing. Ivana Tomková