VIDA! science centrum - Brno

  25.11.2016
Ve středu 23. 11. 2016 navštívili žáci 2. stupně vědecké centrum v Brně...

Ve středu 23. 11. 2016 navštívili žáci 2. stupně vědecké centrum v Brně. Mohli si na vlastní kůži vyzkoušet různé jevy, např. pohyb vody v oceánu, zemětřesení, simulaci tornáda, tři úrovně urputného vichru, rotující místnost nebo se na chvíli stát piloty na leteckém simulátoru, případně zjistit tep vlastního srdce apod. Obrovským lákadlem bylo kolo na laně a také možnost vyzkoušet si před kamerou moderování počasí. Interaktivní výukou žáci získali mnoho nových poznatků nejen do hodin fyziky, chemie, ale i přírodopisu a matematiky. V Divadle vědy viděli pokusy o světelných jevech „Klíč k tajemství světla“.  Současně jsme navštívili dvě dočasné výstavy. Klamárium, kde jsme se seznámili s více než třiceti optickými klamy - prošli se po laně nad mrakodrapy, pokusili se udržet rovnováhu v pokoji s nakloněnou podlahou, vyzkoušeli si pohled do pohybující spirály a výstavu ABC, ke které neodmyslitelně patří vystřihovánky, komiksy či rukodělné návody.

                                                                                                         třídní učitelé a žáci 2. stupně