VČD Pardubice pro žáky 1. stupně

  10.4.2018
V pondělí 9. dubna 2018 žáci 1. stupně navštívili divadelní vystoupení Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty ve VČD v Pardubicích...

V pondělí 9. dubna 2018 žáci 1. stupně navštívili divadelní vystoupení Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty ve VČD v Pardubicích.
Během představení jsme se všichni společně vydali do Afriky za jedním zvědavým slůnětem a spoustou dalších exotických zvířat, kde jsme se snažili přijít na kloub záhadě dlouhého sloního chobotu. Pohádka je z doby, kdy sloni ještě neměli choboty – místo nich jim uprostřed obličeje trčela taková divná bambule, skoro jako klaunům. A tu právě malé zvědavé slůně strkalo, kam nemělo…
Po představení jsme si udělali ještě krátkou vycházku, která vedla přes náměstí Republiky do krásných Tyršových sadů s výhledem na Pardubický zámek. Poté jsme došli až k řece Labi, kde jsme si prohlédli zdymadlo a řekli si, k čemu slouží.
Dětem se divadlo líbilo a odvezly si hezký kulturní zážitek.

Mgr. Eva Janáčková