Ústřední kolo olympiády v českém jazyce

  30.6.2009

Finále olympiády v českém jazyce

Ve dnech 18. - 24. června se konalo ústřední kolo olympiády v českém jazyce, do kterého se mi povedlo postoupit z kola krajského. Ve čtvrtek 18. června se většina účastníků sešla v Praze, odkud jsme společně odjeli do Lučkovic.
Během pobytu jsme plnili 5 úkolů – 2 gramatické, 2 slohové a jeden mluvní projev. Inspirací pro naše slohové práce se staly dva výlety: nejprve jsme se podívali do památníku Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého v Miroticích, v neděli na zámek Orlík, hrad Zvíkov a do Prácheňského muzea v Písku. Z výletů jsme byli nadšení, ze slohových úkolů už ne... :-)
Součástí pobytu byly mj. i večery, při kterých se hrály různé hry. Poslední večer byl slavnostní – vyhlašovaly se výsledky a předávaly ceny (diplomy, knihy, hry apod.).
Celkově se olympiády zúčastnilo asi 60 soutěžících, v mé kategorii (8. a 9. ročník) soupeřilo 38 žáků a já jsem obsadila 6. místo.
Byl to příjemně strávený týden ve společnosti milých lidí.

  Hana Jandová


 ´ústřední kolo olympiády v českém jazyce