Úspěch žáků ZŠ Krucemburk v oboru chemie

  20.3.2017
Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ odstartovala v říjnu loňského roku a její základní kola probíhala v pěti krajích...

Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“ odstartovala v říjnu loňského roku a její základní kola probíhala v pěti krajích: Pardubickém, Královéhradeckém, Středočeském, Libereckém a v Kraji Vysočina. Celkem se klání zúčastnilo více než 5 000 žáků devátých tříd ze 159 základních škol. Žáci z Kraje Vysočina absolvovali test teoretických znalostí 15. 12. 2016 v ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě.  Projít dvoukolovým testováním teoretických znalostí až do finále je v tak velké konkurenci obrovským úspěchem pro Ondřeje Pecinu a Martina Matouše, žáky 9. ročníku. Třicet nejúspěšnějších chemiků z pěti krajů se probojovalo do regionálního finále, které se uskutečnilo 19. ledna 2017 v laboratořích SPŠCH Pardubice a prověřilo i praktické dovednosti soutěžících. Úkolem bylo vypracovat laboratorní úlohu, zaměřenou na pozorování srážecích reakcí a určování aniontů.
Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže proběhlo 15. března 2017 v Pardubicích, kde naši žáci obdrželi hodnotné ceny. Ondřej Pecina se umístil mezi šesti nejlepšími mladými chemiky a postoupil do celorepublikového kola, které se uskuteční v červnu.
Oběma chlapcům gratulujeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Alena Bencová