Úspěch našich žáků v okresním kole matematické olympiády

  13.4.2023
Ve středu 12. dubna 2023 se žáci ze šesté, sedmé a osmé třídy zúčastnili okresního kola matematické olympiády, které se konalo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě...

Ve středu 12. dubna 2023 se žáci ze šesté, sedmé a osmé třídy zúčastnili okresního kola matematické olympiády, které se konalo v AZ Centru v Havlíčkově Brodě. Žáci museli vyřešit tři zapeklité matematické úlohy během dvou hodin. Letošní rok se našim žákům velmi dařilo. Otto Kohout ze 7. třídy se umístil společně se studentkou gymnázia z Chotěboře na vynikajícím 1. – 2. místě. Tereza Valecká z 8. třídy se umístila na výborném 2. místě. Dále se zúčastnili tito žáci - za 6. třídu Lucie Rosická a Věra Losenická, za 7. třídu David Hamerský a z 8. třídy Ludmila Málková. I ti si s náročnými úlohami poradili velmi dobře.
Všem žákům blahopřejeme k dosaženým výsledkům a děkujeme za jejich snahu a čas, který přípravě na olympiádu věnovali. Přejeme jim mnoho úspěchů do dalších ročníků soutěže.

Mgr. Klára Raurová