Úřad práce Havlíčkův Brod

  23.4.2012

Úřad práce Havlíčkův Brod

Volba povolání je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě člověka. Žáky příští rok čeká důležité rozhodování ohledně jejich budoucnosti, a proto jsou všechny informace týkající se volby povolání velmi cenné. 19. dubna 2012 navštívili žáci osmého ročníku Úřad práce v Havlíčkově Brodě. Besedu řídila Ing. Šachová. Žáci se seznámili s postupem, jak vybírat střední školu, co je důležité vědět o zvoleném oboru, jaké jsou požadavky středních škol, kolik bude přihlášek a jak je vyplnit, z čeho se skládá přijímací řízení. Součástí besedy je i test zájmů. Na základě získaných informací jednotlivě diskutovali s paní referentkou na vybrané téma. Každý žák mohl získat ty informace, které potřeboval k bližšímu seznámení s vybranou školou dle svých zájmů a schopností. Je třeba, aby si každý uvědomil, že dostat se na školu je první krok, ten druhý je školu vystudovat. Proto věřím, že volba každého našeho žáka bude úspěšná.

Ing. Ivana Tomková

 

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště