Údolím řeky Doubravy – školní výlet 9. třída

  21.6.2023
V úterý 20. června vyrazila 9. třída na svůj poslední školní výlet. Zmohla nás už cesta z Krucemburku do Ždírce na vlak ...

V úterý 20. června vyrazila 9. třída na svůj poslední školní výlet. Zmohla nás už cesta z Krucemburku do Ždírce na vlak, protože bylo velké horko. Poté jsme jeli vlakem do Bílku, kde jsme navštívili údolí řeky Doubravy. Při cestě lesem jsme si museli dávat pozor na kameny a kořeny. Během cesty jsme v potoce pozorovali raky. Ti nejodvážnější z nás vystoupali na Čertův stolek a zamířili do nitra jeskyně, kde od stropu visely velké pavoučí kokony slíďáků. Po třech hodinách strávených v údolí jsme došli do Chotěboře na náměstí. Za odměnu jsme se osvěžili ledovou tříští nebo točenou zmrzlinou. Prázdné žaludky nám zaplnil kebab nebo pizza. Zpět jsme jeli vlakem do Ždírce a domů opět pěšky. I přes velké horko jsme si výlet všichni užili.

Kolektiv žáků 9. třídy