Tvrz Hummer, Praha – exkurze 5. tř.

  12.5.2011

Tvrz Hummer, Praha – exkurze 5. tř.

Žáci 5. třídy se dne 11. května vydali do Prahy navštívit gotickou Tvrz Hummer. Tento výlet získali za vítězství v krajském kole soutěže Hravě žij zdravě. Nejprve si děti prohlédly celý areál, vyzkoušely skákací hrad, prolézačky, navštívily stánky se suvenýry, pohladily zdejší zvířata a poté se vydaly na 1,5 km dlouhou naučnou stezku vedoucí zdejším areálem. Na startu každá skupinka účastníků obdržela výukový materiál, který postupně vyplňovala a po ukončení odevzdala. Po celé trase se nacházelo 12 odpočinkových míst, která sloužila zároveň jako zázemí při plnění jednotlivých úkolů. Po absolvování celé naučné stezky čekala na všechny žáky řada odměn a další zajímavý program. Měli možnost uvidět šermířské souboje a scénky, přehlídku středověkých zbraní a na vlastní kůži si vyzkoušet nejen zbroj, ale i opravdový boj. Humorné vyprávění rytířů o zajímavých historických skutečnostech se střídalo se zpěvem kramářských písní či přednáškou a ukázkou historických řemesel. Všechny děti se dozvěděly zajímavé informace z našich dějin, ale hlavně si uvědomily, že na naši historii můžeme být opravdu pyšní.

Marcela Pospíchalová 

Tvrz Hummer - exkurze žáků 5. třídy Tvrz Hummer - exkurze žáků 5. třídy

Tvrz Hummer - exkurze žáků 5. třídy Tvrz Hummer - exkurze žáků 5. třídy

další fotografie zde