Turnaj ve vybíjené

  14.5.2019
Ve čtvrtek 9. května 2019 se vydali vybraní žáci 4. a 5. třídy reprezentovat naši školu do Havlíčkova Brodu, kde se uskutečnil turnaj ve vybíjené...

Ve čtvrtek 9. května 2019 se vydali vybraní žáci 4. a 5. třídy reprezentovat naši školu do Havlíčkova Brodu, kde se uskutečnil turnaj ve vybíjené. Počasí nám nepřálo, a tak jsme se přesunuli do sportovní haly. V otevřené kategorii přijelo svoji školu reprezentovat 11 týmů. Naše družstvo potkalo ve skupině tyto školy: ZŠ Na Sadech (Havlíčkův Brod), ZŠ Buttulova (Chotěboř) a ZŠ Ždírec nad Doubravou. Narazili jsme na velmi silné soupeře, a tak skóre na konci základní části bylo děsivé 17:53 v náš neprospěch. Nicméně předvedený výkon našich hráčů byl nepopsatelně lepší. Se základní školou Ždírec n. D., ale hlavně se ZŠ Buttulova jsme měli na to, abychom vyhráli. Naši soupeři prokázali větší míru soustředěnosti, bojovnosti i vědomí toho, že mohou zápas otočit, i když se zrovna nedaří, což se jim podařilo.Poslední zápas jsme sehráli se ZŠ Oudoleň, která rovněž skončila na posledním místě ve skupině. V tomto zápase jsme jasně dominovali, a proto jsme zaslouženě vyhráli, což našim reprezentantům zvedlo náladu.
Na turnaji jsme se umístili na 9. – 10. místě. Všem hráčům děkuji za reprezentaci naší školy.
I když jsme se neumístili na lepší pozici, turnaj nám přinesl zkušenosti, které se nám budou hodit nejen v dalším sportováním, ale i v životě.

Mgr. Michaela Šinkorová