Turnaj v sálové kopané

  6.1.2008

Turnaj v sálové kopané

Ve čtvrtek 13. prosince se naši žáci zúčastnili tradičního Vánočního turnaje v sálové kopané pořádané SOU strojírenským v Chotěboři. Ve skupině se utkali s Gymnáziem Chotěboř a ZŠ Smetanova Chotěboř.
K prvnímu zápasu nastoupili naši chlapci proti gymnáziu. Zápas pro nás nezačal šťastně a po chvíli jsme prohrávali 0:1. Vyrovnat se podařilo Janu Dymáčkovi.
Do druhého poločasu vlétli naši kluci velice dobře, měli jsme několik dobrých šancí, ale štěstí se přiklonilo k našemu soupeři, který z jedné slibné akce upravil na 1:2. Do konce zápasu zbývalo ještě dost času a chlapci vrhli všechny své síly do útoku. Vyplatilo se. Vyrovnání zařídil Lukáš Hájek a v poslední minutě zápasu strhnul vítězství na naši stranu Jakub Hřebíček. Zvítězili jsme 3:2.
Ve druhém zápase nás čekal pozdější vítěz celého turnaje ZŠ Smetanova Chotěboř. Začátek zápasu jsme opět nezvládli a ihned inkasovali. Hra se po obdržení branky vyrovnala a chlapci se snažili o vyrovnání. Po šancích na obou stranách zařídil vyrovnání Lukáš Hájek a poločas skončil 1:1.
Do druhého poločasu vstupovali kluci s vědomím, že když zvítězí, budou hrát ve finále turnaje. Hráli velmi dobře. Svého soupeře přehrávali, ale v koncovce jsme nebyli úspěšní. Nakonec naši střeleckou smůlu završil soupeř náhodným gólem v poslední minutě a prohráli jsme 1:2.
Zklamání bylo veliké, ale přesto naši chlapci postoupili do boje o 3. místo. Narazili jsme na velmi dobře organizované mužstvo ZŠ Maleč. Naši chlapci na rozdíl od předešlých zápasů šli po chvilce do vedení zásluhou Jana Dymáčka. Hra byla stále vyrovnaná a již se zdálo, že vítězství udržíme. Ovšem 3 minuty před koncem náš soupeř vyrovnal a utkání skončilo 1:1. Na řadu přišly penalty. Nejprve T. Křesťan neproměnil, ale zastoupili ho Lukáš Hájek a Jan Dymáček. Naši žáci zvítězili 2:1 na penalty a obsadili ze 7 mužstev velmi pěkné 3. místo.Naši školu reprezentovali : Michal Dymáček, Jan Dymáček, Jakub Hřebíček, Tomáš Křesťan, Pavel Sodomka, Zdeněk Křesťan, Lukáš Hájek a Marek Procházka.
Za předvedený výkon si všichni chlapci zaslouží pochvalu a poděkování.

Mgr. Jiří Šikl