Turistická vycházka do NPR Ransko

  22.3.2023
Ve středu 22. března 2023 žáci 1., 2., 4. a 5. třídy podnikli turistickou vycházku do NPR Ransko a na rybník Řeka...

Ve středu 22. března 2023 žáci 1., 2., 4. a 5. třídy podnikli turistickou vycházku do NPR Ransko a na rybník Řeka. Počasí nám přálo a vycházka za kvetoucími bledulemi byla opravdu pěkná a voňavá. Cestou si žáci zopakovali pravidla správného chování v chráněném území, prošli se alejí památných stromů, pozorovali vodní ptactvo a kromě bledule jarní se seznámili s lýkovcem jedovatým, sasankou hajní nebo devětsilem bílým. Na zpáteční cestě jsme se stavili do sádek ve Ždírci n/D, kde rybáři právě lovili ryby, např. štiku obecnou, okouna říčního, plotici obecnou nebo candáta obecného. Dnešní vycházka byla opravdu zdařilá. 

Mgr. Věra Štouračová