Tonda Obal na cestách

  9.5.2023
Ve čtvrtek 27. dubna se na naší škole konala opět po několika letech výchovně - vzdělávací akce „Tonda Obal na cestách“. Zúčastnily se jí všechny třídy z naší školy...

Ve čtvrtek 27. dubna se na naší škole konala opět po několika letech výchovně - vzdělávací akce „Tonda Obal na cestách“.  Zúčastnily se jí všechny třídy z naší školy. Akce byla zaměřena na třídění odpadu. Pan lektor nás zábavnou formou (prezentace, aktivity pro žáky) poučil, proč a kam třídit odpad, k čemu jsou sběrné dvory, či spalovny odpadu. Co vše můžeme z odpadu vyrobit.

Jakub Lojek: „Lektor nám vysvětlil, jak to funguje ve spalovnách odpadu.“

Lucie Rosická: „Zaujalo mne to, že v Plzni je hezká spalovna odpadu.“

Michal Marek: „Díky Tondovi Obalovi jsem se dozvěděl, že jsou v ČR tři spalovny, a že jsou vlastně dobré, protože neznečišťují ovzduší.“

Věra Losenická: „Už také vím, kam patří porcelán. Zajímavé bylo, že sportovní trička se vyrábí z plastu.“

Michal Votava: „Když jsme odcházeli z programu, dostali jsme záložku, na které bylo pravítko, anglická abeceda a do jakých kontejnerů se třídí odpad. Mě to bavilo a bylo to zajímavý.“

Jan Losenický: „Program Tonda Obal na cestách byl velmi zajímavý. Dozvěděli jsme se, že spalování odpadu ve spalovnách je méně nebezpečné než doma. Při pohybové aktivitě jsme zjistili, jak dlouho se rozkládá jablko a také, z čeho vyrábí umělý sníh.“

Mgr. Klára Raurová a žáci 6. třídy