Tajemná knihovnická lekce s názvem: Bojíte se rádi?

  11.10.2017
Dne 9. 10. 2017 žáci 1. - 5. třídy navštívili Knihovnu Matěje Jana Sychry ve Žďáře nad Sázavou ...

Dne 9. 10. 2017 žáci 1. - 5. třídy navštívili Knihovnu Matěje Jana Sychry ve Žďáře nad Sázavou. Beseda byla nazvána: „Bojíte se rádi? (aneb o strašidlech a jiných tajemných zjeveních).
Po usazení dětí na svá místa začala paní knihovnice vyprávět první tajemný příběh - o Bílé paní jihočeské. Následovala hádanka, kterou děti velmi rychle uhodly. Jednalo se o vodníka. Další příběhy byly o Vodníčkovi horském a Vodníkovi stěhovavém, také o divoženkách a čertech. Příběhy byly napsány velmi hravě a vtipně. Děti s velkým zájmem naslouchaly dalším hádankám, příběhům a básničkám, takže doplnění krátkého testíku o pohádkových postavách a zjeveních, bylo pro ně hračkou. Za odměnu žáci zhlédli pohádku – O strašidlech na hradě Kulíkově. Jako bonus na závěr si mohli žáci na knižní burze zakoupit pěknou knihu.
Už teď se všichni těšíme na další setkání ve Žďárské knihovně.

Mgr. Eva Janáčková