Společný projekt s BiGy Žďár nad Sázavou

  26.5.2014
Dne 7. května 2014 se na Biskupském Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou konalo pro tento školní rok poslední setkání žáků v zájmových kroužcích fyzika, chemie a biologie.

Dne 7. května 2014 se na Biskupském Gymnáziu ve Žďáře nad Sázavou konalo pro tento školní rok poslední setkání žáků v zájmových kroužcích fyzika, chemie a biologie. Trochu netradičně se vyrazilo již ráno a místo výuky se přihlášení žáci věnovali „vědecké“ činnosti. Biologové mineralogii, fyzikové a chemici posledním pokusům. Poté se proměnili na vynálezce a ve skupinových  miniprojektech se pokusili o stvoření výrobku, který by lidem usnadnil život. Nápady byly zajímavé: např.  batoh nadnášený heliem, tričko, které v zimě hřeje a v létě chladí apod.

Den všem rychle uběhl a někteří se jistě těší na pokračování projektu v příštím školním roce.

Mgr. Jitka Kadlecová, Mgr. Alena Bencová