Společné čtení ve školní družině

  16.6.2017
Na konci měsíce května jsme ve školní družině přivítali dalšího hosta v rámci akce "Celé Česko čte dětem"...

Na konci měsíce května jsme ve školní družině přivítali dalšího hosta v rámci akce "Celé Česko čte dětem". Pozvání přijala paní učitelka Monika Chmelařová a potěšila nás četbou z knihy Pohádky z mechu a kapradí. Společně jsme si zazpívali písničku s Křemílkem a Vochomůrkou z večerníčku, který byl podle knihy natočen a dokreslovali zátiší k obrázkům skřítků. V měsíci červnu jsme pomyslnou tečku za naším společným čtením před prázdninami učinili četbou z knihy Deník malého poseroutky, se kterou nás seznámila a ukázky přečetla paní učitelka Monika Henychová. Rozpředla se mezi dětmi příjemná diskuse o chování hlavního hrdiny a na závěr jsme opět do rukou vzali pastelky a objevovali vznikající obrázky v číselných spojovačkách, které si pro děti paní učitelka připravila. Děkujeme našim hostům a doufáme, že naše společné setkání nad knihami děti nadchlo pro další četbu a po prázdninách se těšíme na další hosty a jejich knihy.
Daniela Balková