Soutěže na druhém stupni 2010

  26.2.2010

Soutěže na druhém stupni

Všichni žáci druhého stupně se zapojili do soutěže „Poznej Vysočinu“. Soutěž vyhlásil Krajský úřad kraje Vysočina, každou přihlášenou školu budou v Jihlavě 29. března 2010 reprezentovat dva nejlepší žáci školy. Za naši školu bude bojovat Vojtěch Hudec ze šesté třídy a Helena Perglová ze sedmé třídy. Budeme jim držet palce, aby se jim podařilo dostat mezi 40 nejlepších, kteří se zúčastní dvoudenní návštěvy Prahy spojené s prohlídkou Hradu a kulturním programem.
K 65. výročí konce druhé světové války byla vyhlášena soutěž „Naše dějiny v paměti školních dětí“. Žáci navázali na vyprávění pamětníka, bývalého ředitele pana Jandy, ztvárnili svoje dojmy a postřehy v písemné podobě. Nejlepší práce byly odeslány.
Památník Terezín každoročně vyhlašuje literární a výtvarnou soutěž. Ta letošní s názvem „Jak můžeme žít dál?“ oslovila hlavně dívky z 9. třídy. Velmi osobitě se vžily do osudu lidí vracejících se po válce domů z koncentračních táborů. Vytvořily velmi dojemná literární dílka a i výtvarné práce byly velmi citlivě zpracované.
Soutěž „Svět očima dětí“ byla vyhlášena Ministerstvem vnitra ČR. Žáci měli napsat vlastní úvahy na dvě témata – nechtěná pozornost a netolerance. Opět vznikly velmi zajímavé práce, které byly odeslány k vyhodnocení.
Děkujeme všem žákům, kteří se do soutěží zapojili.

Mgr. Monika Henychová.