Soutěž „Poznej Vysočinu“

  20.3.2018
V pátek 16. března 2018 jsme společně s Kateřinou Procházkovou (6. třída) a Markem Bačkovským (7. třída) vyrazili směr Jihlava, kde se mělo uskutečnit krajské kolo soutěže „Poznej Vysočinu“...

V pátek 16. března 2018 jsme společně s Kateřinou Procházkovou (6. třída) a Markem Bačkovským (7. třída) vyrazili směr Jihlava, kde se mělo uskutečnit krajské kolo soutěže „Poznej Vysočinu“. Samotná soutěž se konala v budově Krajského úřadu Kraje Vysočina a nutno říci, že přivítání soutěžících bylo opravdu reprezentativní. Úvodní slovo si vzali „na starosti“ někteří členové Rady a náměstci Kraje Vysočina v kongresovém sále. Po písemném testu následovalo občerstvení formou švédských stolů a dále perfektní přednáška od PhDr. Stanislava Balíka na téma: „100 let vzniku Československa“. Slavnostní vyhlášení vítězů jsme s napětím očekávali, protože jsme byli zvědaví, jak uspějeme v konkurenci 158 účastníků (6. – 9. ročník a nižší stupně gymnázií) soutěže z celého kraje, kde pomyslnými vítězi se stane hned 40 nejúspěšnějších řešitelů. Marek Bačkovský se umístil na 80. místě a Kateřina na 140. místě. Soutěžní den jsme si zpestřili prohlídkou Jihlavy – historického centra, ale i židovského hřbitova. Kačce i Markovi děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

 Mgr. Michaela Šinkorová