Soutěž „Peníze a my“ 2019

  15.11.2019
Ve středu 23. 10. 2019 se dva tříčlenné týmy z naší školy zúčastnily soutěže Peníze a my, která byla zaměřena na finanční znalosti a která se konala na Střední škole obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou. Celkem se do soutěže zapojilo 17 týmů ze Žďáru nad Sázavou, Polničky, Dolní Rožínky, Jimramova a Nového Města na Moravě...

Ve středu 23. 10. 2019 se dva tříčlenné týmy z naší školy zúčastnily soutěže Peníze a my, která byla zaměřena na finanční znalosti a která se konala na Střední škole obchodní a služeb SČMSD ve Žďáře nad Sázavou. Celkem se do soutěže zapojilo 17 týmů ze Žďáru nad Sázavou, Polničky, Dolní Rožínky, Jimramova a Nového Města na Moravě.
Naši školu reprezentovali tito žáci: Adam Král, Jan Kasal, Karel Polívka (8. třída), Pavlína Culková, Zuzana Málková a David Rykr (9. třída).
I když se naše týmy neúmístily na stupních vítězů, zanechaly velmi dobrý dojem, který jen „o fous“ nebyl korunován odměnou na stupních vítězů. Naši žáci si odnesli především srovnání znalostí (test finanční gramotnosti) a  výkonů (při tvorbě prezentace v Powerpointu a její samotné prezentaci před ostatními soutěžícími a porotou).
Na prvním místě se umístila ZŠ a MŠ Jimramov (53 bodů), na druhém ZŠ Komenského 2 ze Žďáru nad Sázavou (52,5 bodů) a na třetím místě ZŠ Dolní Rožínka (51,5 bodů). Náš osmácký tým získal 50,5 bodů.

Děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Michaela Šinkorová