Soutěž „Peníze a my“ 1. listopadu 2016

  1.11.2016
Finanční gramotnosti je v současné době věnována velká pozornost, a proto střední Obchodní škola ze Žďáru nad Sázavou uspořádala první ročník soutěže o penězích, úsporách a rodinném rozpočtu pro žáky osmých a devátých tříd...

Finanční gramotnosti je v současné době věnována velká pozornost, a proto střední Obchodní škola ze Žďáru nad Sázavou uspořádala první ročník soutěže o penězích, úsporách a rodinném rozpočtu pro žáky osmých a devátých tříd.
V první části soutěže odpovídali žáci na třicet teoretických testových otázek a soutěžili každý sám za sebe. Vynikajícího úspěchu dosáhli žáci devátého ročníku, Ondra Pecina obsadil skvělé druhé místo a Matěj Vinopal vybojoval krásnou bronzovou medaili. V následující praktické části peněžního klání čekal trojčlenný tým problémový úkol – naplánovat a finančně rozvrhnout velikonoční zájezd do známých evropských velkoměst. V silné konkurenci devíti družstev Ondra, Matěj a Magdaléna Kamarádová se svou cestovní kanceláří a zájezdem do Paříže dosáhli na pěkné čtvrté místo. Hned za nimi se umístili osmáci Petr Kasal, Jiří Málek a Simona Šulcová.
Všem soutěžícím děkuji za svědomitou přípravu, účast v soutěži a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Monika Chmelařová