Soutěž „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“

  20.12.2016
Z 353 žáků se umístil Ondřej Pecina na 4. místě, na 26. - 30. místě Martin Matouš a na 86. až 90. místě Matěj Vinopal...

Prvního kola soutěže „Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR“, které probíhalo od října do listopadu přímo na základních školách, se zúčastnilo více než 5 000 žáků ze 159 škol pěti krajů: Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Středočeského a Kraje Vysočina. Tři nejlepší z každé základní školy postoupili do kola druhého, které náročnější formou prověřilo teoretické znalosti soutěžících. Mladí chemici z Vysočiny poměřili své znalosti 15. 12. 2016 v učebnách ZŠ Wolkerova v Havlíčkově Brodě. Naší školu reprezentovali tři žáci deváté třídy: Martin Matouš, Ondřej Pecina a Matěj Vinopal.
Z 353 žáků se umístil Ondřej Pecina na 4. místě, na 26. - 30. místě Martin Matouš a na 86. až 90. místě Matěj Vinopal. Třicet nejlepších žáků postupuje do regionálního finále Mladého chemika, které se uskuteční 19. ledna 2017 v laboratořích SPŠCH Pardubice. Z naší školy si prověří praktické dovednosti z chemie Ondřej Pecina a Martin Matouš.  

Mgr. Alena Bencová