Výtvarná soutěž - Botanická zahrada 2009

  4.5.2009

Výtvarná soutěž - Botanická zahrada 2009

V Třebíči proběhlo u příležitosti Dne Země slavnostní vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže „Botanická zahrada 2009 & Přivoň si!“. Smyslem této akce je podpořit zájem žáků o odpovědné nakládání s odpady. Úkolem mladých výtvarníků bylo vytvořit z nejrůznějšího odpadu model rostliny. Do soutěže bylo přihlášeno 80 modelů. Na jejich tvorbě se podílelo přibližně 450 dětí z různých míst kraje Vysočina. Naši školu v této soutěži reprezentovala dvě dílka. Šikovní šesťáci se pochlubili květinami z tenkých papírových ruliček vyrobených z telefonních seznamů a žáci školní družiny vytvořili macešku, složenou z 1575 kusů víček od PET lahví. Třebíčskou porotu nejvíce zaujala právě tato mozaika.
Družinovým dětem gratulujeme a přejeme spoustu dalších zajímavých nápadů.

Marcela Pospíchalová 

Botanická zahrada 2009 Botanická zahrada 2009

Botanická zahrada 2009 Botanická zahrada 2009