Slavnostní vyhlášení soutěže Hravě žij zdravě v Praze

  2.3.2010

Slavnostní vyhlášení soutěže „Hravě žij zdravě“ v Praze

Žáci 5. třídy zvítězili v III. ročníku soutěže „Hravě žij zdravě“, jejímž cílem je popularizovat zásady zdravého životního stylu mezi dětmi. Všechny informace internetového kurzu žáci postupně získávali formou her, tajenek a kvízů, které jim přiblížily způsob, jak zlepšit svůj jídelníček nebo aktivně vyplnit volný čas. Do soutěže bylo zaregistrováno rekordních 7 718 žáků ze 433 pátých tříd celé ČR, kteří měli jedinečnou možnost se hravým a zábavným postupem seznámit s principy podporujícími pozitivní změny  v skladbě jídelníčku, stravovacím režimu nebo stolování. Celý program děti rovněž motivoval k nutnosti zkrácení času tráveného u televize nebo počítačových her. Soutěžící měli nespočet příležitostí trénovat si osvojené zásady v praxi. Dne 25. 2. se naši páťáci vydali na slavnostní vyhlášení výsledků do Prahy. Nádherného slunečného dne jsme využili i k prohlídce našeho hlavního města. Navštívili jsme Karlův most, Staroměstské a Václavské náměstí. Vlastnímu vyhlášení výsledků v Paláci Flora v Cinema City – IMAX předcházela tisková konference, na níž vystoupil mimo jiné i zástupce ministerstva zdravotnictví hlavní hygienik ČR MUDr. Michael Vít, Ph.D., který zdůraznil nutnost aktivního trávení volného času. Poté následovalo předávání cen. Za vítězství naši žáci získali moderní vodácký člun DINGHY 330 a výlet vlakem Českých drah do největšího vodního parku v ČR Aquapalace Praha, který se uskuteční 27. 4. 2010. Pro žáky bylo připraveno i občerstvení, po němž následovalo promítání 3D filmu Podmořský svět, ve kterém měli příležitost spatřit zázrak podmořského světa Velkého bariérového útesu či Jižní Austrálie a mít téměř nadosah hravé lachtany či nebezpečné bílé žraloky.
Na závěr bych chtěla pogratulovat páťákům k mimořádnému úspěchu a popřát jim mnoho zdaru a vytrvalosti v naplňování cílů tohoto projektu.

Marcela Pospíchalová 

slavnostní vyhlášení soutěže "Hravě žij zdravě" slavnostní vyhlášení soutěže "Hravě žij zdravě"

další fotografie zde