Školní výlet na hrad Pernštejn

  2.6.2024
V pátek 31. května žáci 1. – 5. třídy navštívili bystřický park miniatur, kde si prohlédli zmenšeniny zajímavých památek Kraje Vysočina...

V pátek 31. května žáci 1. – 5. třídy navštívili bystřický park miniatur, kde si prohlédli zmenšeniny zajímavých památek Kraje Vysočina. Měli za úkol najít zmenšeninu hradu Pernštejna a samozřejmě ho s pomocí popisek objevili. Poté je autobus dovezl na opravdový gotický hrad Pernštejn a při zajímavé prohlídce žáci soutěžili v počítání zubřích hlav, vystoupali na vyhlídkovou věž se čtvero ročními obdobími, prošli černou kuchyní nebo honosnými pokoji, ve kterých bydleli páni z Pernštejna a viděli knihovnu, kde je vystavený poslední zastřelený vlk na pernštejnském panství. V nově otevřené Vrchnostenské zahradě se pokochali lesoparkem, sochami, bazény s fontánou, poustevnou, obeliskem, francouzskou, bylinkovou, čínskou nebo Komtesčinou zahrádkou. Kromě krásných zážitků si žáci dovezli plno suvenýrů a obarvené pusy od ledové tříště.

za kolektiv 1. stupně Mgr. Věra Štouračová