Školní výlet - zámek Hluboká

  20.6.2012

Školní výlet - zámek Hluboká

V úterý 19. 6. 2012 se žáci 4. a 5. třídy vydali na školní výlet na barokní zámek Hluboká. Stejně jako kdysi hosté knížecího rodu Schwarzenbergů i děti vešly do rozlehlé vstupní haly, kde hodinová prohlídka začínala. V zámku jsme mohli vidět mnoho vzácných předmětů z uměleckých sbírek nebo předmětů uměleckého řemesla své doby. Mezi nimi vynikal soubor tkaných nástěnných koberců, tapiserií, které patří mezi významné evropské sbírky. Reprezentační pokoje byly zdobeny dřevěnými kazetovými stropy, které byly prokládány pozlacenou kůží. Navštívili jsme i zdejší zámeckou knihovnu, která čítá okolo 12.000 svazků knih.Další část prohlídky zámku byla věnována bohaté sbírce zbraní, vyznačujících se vysokou kvalitou a náročností řemeslného zpracování. Prohlídka hlavní trasy byla ukončena vstupem do zimní zahrady. I přes špatné počasí, které nás provázelo, se výlet všem zúčastněným velice líbil a přivezli si domů mnoho krásných zážitků.

Mgr. Veronika Zlatohlávková, Mgr. Eva Vítková


Školní výlet - zámek Hluboká 

 

březen 3

René Vašek - 9. tř., Mgr. Alena Bencová

březen 4

žáci 2. stupně, Mgr. Michaela Šinkorová, Mgr. Jiří Šikl

březen 9

Od 9. března do 15. března. Z důvodu velmi malého počtu přihlášených žáků (4) ŠKOLNÍ DRUŽINA o JARNÍCH PRÁZDNINÁCH v provozu NEBUDE.

březen 26

žáci 1., 2. a 3. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, Mgr. Hana Štědronská

březen 27

vítězové školního kola, Mgr. Michaela Šinkorová

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště