Školní výlet - zámek Hluboká

  20.6.2012

Školní výlet - zámek Hluboká

V úterý 19. 6. 2012 se žáci 4. a 5. třídy vydali na školní výlet na barokní zámek Hluboká. Stejně jako kdysi hosté knížecího rodu Schwarzenbergů i děti vešly do rozlehlé vstupní haly, kde hodinová prohlídka začínala. V zámku jsme mohli vidět mnoho vzácných předmětů z uměleckých sbírek nebo předmětů uměleckého řemesla své doby. Mezi nimi vynikal soubor tkaných nástěnných koberců, tapiserií, které patří mezi významné evropské sbírky. Reprezentační pokoje byly zdobeny dřevěnými kazetovými stropy, které byly prokládány pozlacenou kůží. Navštívili jsme i zdejší zámeckou knihovnu, která čítá okolo 12.000 svazků knih.Další část prohlídky zámku byla věnována bohaté sbírce zbraní, vyznačujících se vysokou kvalitou a náročností řemeslného zpracování. Prohlídka hlavní trasy byla ukončena vstupem do zimní zahrady. I přes špatné počasí, které nás provázelo, se výlet všem zúčastněným velice líbil a přivezli si domů mnoho krásných zážitků.

Mgr. Veronika Zlatohlávková, Mgr. Eva Vítková


Školní výlet - zámek Hluboká