Školní výlet – 5. a 4. třída – Pelhřimov – Muzeum kuriozit

  24.6.2019
Dne 10. 6. navštívili žáci 4. a 5. třídy v rámci školního výletu město Pelhřimov. Zde se nachází Muzeum kuriozit a Expozice zlaté české ručičky...

Dne 10. 6. navštívili žáci 4. a 5. třídy v rámci školního výletu město Pelhřimov. Zde se nachází Muzeum kuriozit a Expozice zlaté české ručičky. Děti si výlet velice užily, podle jejich slov byl pro ně velice zajímavý, přínosný i zábavný.

                                         Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Helena Kafková

„Když jsme přijeli do Pelhřimova, hledali jsme věž, ve které se nachází právě Muzeum kuriozit. Vystoupili jsme po zatočených schodech nahoru do 1. patra, jejich tam celkem pět. Pan průvodce nám velice hezky vyprávěl o muzeu a o tom, jak tam některé exponáty složitě dopravovali. Jak jsme chodili po patrech, počítala jsem schody a je jich tam celkem sto jedna. Viděli jsme tam: největší košili, největší boty, největší spacák, bundu i čepici, hrad z čokolády, Pražský hrad ze sirek, obrovské kuchyňské nádobí, ale také kresbu na makovém semínku nebo obraz na fazoli. Zaujali mě i obrázky rekordmanů při činu. Dále jsme se přesunuli do Expozice zlaté české ručičky, kde bylo také spousty zajímavých věcí, jako např. veliký krasohled, medvídek Kuky velký 4 m, sladké šaty nebo obraz Prahy z těstovin. Neplánovaně jsme potom navštívili ještě Pelhřimovské peklo, kam se některým z nás moc nechtělo. Výlet byl moc zajímavý, velice jsme si ho všichni užili a doufáme, že na tak krásný výlet pojedeme zase za rok.“

                                      Mirka Vašková, Kristýna Kohoutová, Petra Höschová, Sofie Bencová