Školní výlet do Moravského krasu

  13.6.2018
Dne 12. června 2018 žáci 1., 2., 4. a 5. třídy uskutečnili školní výlet do nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě a to do Moravského krasu...

Dne 12. června 2018 žáci 1., 2., 4. a 5. třídy uskutečnili školní výlet do nejvýznamnější krasové oblasti ve střední Evropě a to do Moravského krasu. Výlet zahájili příjemnou jízdou ekovláčkem k Punkevním jeskyním. Poté si prohlédli mohutné dómy s krápníkovou výzdobou a došli na dno propasti Macocha. Svezli se motorovým člunem po podzemní říčce Punkvě se zastávkou v Masarykově dómu. Lanovkou se přemístili až na horní a střední vyhlídku nad propastí Macocha. Při zpáteční cestě se zastavili u starého větrného mlýna v Rudicích. Z výletu si žáci přivezli plno krásných suvenýrů, ale hlavně neopakovatelné zážitky z podzemí až na vrchol naší nejznámější propasti hluboké 138 m.

Mgr. Věra Štouračová