Školní výlet 4. a 5. třídy - Praha

  16.6.2014
Ve středu 11. června 2014 se žáci 4. a 5. třídy vypravili na poznávací výlet po památkách stověžaté Prahy.

Ve středu 11. června 2014 se žáci 4. a 5. třídy vypravili na poznávací výlet po památkách stověžaté Prahy. Po příjezdu do našeho hlavního města vedla první naše cesta na Petřín, do jeho zahrad a zrcadlového bludiště. Po prohlídce jsme se vydali procházkou po Královské cestě historické Prahy, nejkrásnější prohlídkové cestě městem. Na nádvoří Pražského hradu jsme shlédli výměnu hradní stráže a prohlédli si prostory katedrály sv. Víta. Po širokých schodech, kolem chrámu sv. Mikuláše jsme pokračovali v cestě na Karlův most. Viděli jsme tu plující parníky po Vltavě, v dáli budovu Národního divadla a mnozí poznali Čertovku ze známého filmu Chobotničky z druhého patra. A již jsme spěchali na Staroměstské náměstí, abychom stihli odbíjení hodin na pražském Orloji. Poté jsme pokračovali na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Trasu jsme zakončili jízdou metrem na hlavní nádraží, kde již na nás čekal autobus. I přes velmi teplé počasí se nám výlet velmi vydařil.

Mgr. Helena Kafková 

školní výlet 4. a 5. třídy 

školní výlet 4. a 5. třídy