Školní výlet 6. třídy – Polička 3. června 2015

  9.6.2015
Nejdříve jsme navštívili městské muzeum, kde jsme se při programu „Král do boje táh“ oblékali do středověkých kostýmů a rytířské zbroje i drátěné košile.

Nejdříve jsme navštívili městské muzeum, kde jsme se při programu „Král do boje táh“ oblékali do středověkých kostýmů a rytířské zbroje i drátěné košile, sedali na dřevěného koně, psali husím brkem a z včelího vosku si vyrobili pečeť. Potom nás 129 schodů ve věži Bohuslava Martinů dovedlo do rodné světničky hudebního skladatele, kde žil se svojí rodinou. Následovala zajímavá prohlídka historického opevnění a hradeb s výkladem pana průvodce. Prima zábava, mnoho vyšlapaných schodů, několik zmrzlin a pěkné počasí – no prostě nejlepší výlet letošního roku! 

Simona Šulcová, Zuzana Čermáková – žákyně 6. tř.