Školní výlet 1. – 3. třídy na zámek Žleby

  10.6.2019
Ve středu 5. června 2019 podnikli žáci 1. – 3. třídy školní výlet na zámek Žleby. Protože nám přálo opravdu pěkné počasí, tak i školní výlet byl opravdu pěkný. Žáci navštívili kouzelný romantický zámek...

Ve středu 5. června 2019 podnikli žáci 1. – 3. třídy školní výlet na zámek Žleby. Protože nám přálo opravdu pěkné počasí, tak i školní výlet byl opravdu pěkný. Žáci navštívili kouzelný romantický zámek, kde na ně čekala prohlídka doplněná zámeckými postavami, které pro ně připravily hrané ukázky ze zámeckého života. Cestou po zámku plnili žáci hádankové úkoly, za které je čekala sladká odměna v podobě čerstvě upečeného koláče. Zámek má i krásnou oboru, kde žáci mohli vidět krmení bílých jelenů. Prošli se kolem muflonů, daňků, divokých prasat, vodního ptactva, lišek a třeba i kamerunských koz. Viděli ukázky ptačích, ale i čmeláčích budek. Na závěr je čekalaukázka leteckých dovedností orlů, supa, sov nebo krkavce. Náš výlet se všem líbil a žákyně 2. třídy ho zhodnotila slovy „Paní učitelko, tohle byl opravdu nejlepší výlet!“

Mgr. Věra Štouračová