Školní družina se zapojila do projektu „Celé Česko čte dětem“

  19.5.2017
S dětmi ve školní družině jsme se zapojili do celostátního projektu „Celé Česko čte dětem“...

S dětmi ve školní družině jsme se zapojili do celostátního projektu „Celé Česko čte dětem“. Projekt apeluje na důležitost každodenního čtení dětí a chce zdůraznit, že už pouhých 20 minut četby denně dítěti pomáhá v harmonickém rozvoji osobnosti.  Ať už děti čtou samy, nebo jim předčítáme my dospělí. Prozatím jsme zvolili formu neformálního posezení s některou z osobností našeho městyse nad knihou dle jeho výběru. V měsíci březnu akci odstartovala paní Bohuslava Pečenková, vedoucí naší školní jídelny, s příběhy Macha a Šebestové a v dubnu si pro nás vyhradil čas pan starosta Otto Kohout. S ním jsme v encyklopedické knize zkoumali, proč kočky předou, za doprovodu kytary jsme si zazpívali nejrůznější  písničky s kočičí tematikou a na závěr vzali do rukou pastelky a vymalovali kočičí omalovánky v podobě labyrintů, číselných spojovaček či mandal. V květnu nám přislíbila návštěvu paní učitelka Monika Chmelařová a už se těšíme i na další osobnosti a jejich knihy, které nás potěší a nadchnou pro další četbu.

Daniela Balková