Školní akademie - 2. 6. 2011

  16.6.2011

Školní akademie - 2. 6. 2011

2. června se uskutečnila Školní akademie k 60. výročí otevření školy v Krucemburku. Žákyně z 9. třídy popsaly svoje pocity a zážitky z vystoupení a přípravy akademie:


Den 2. červen byl pro všechny významným dnem. Hlavně pro naši školu. Oslavovalo se totiž její 60. výročí otevření.
Konala se akademie, která se po celou dobu nesla ve vlnách pohody, radosti, ale také trémy, kterou způsobovali účinkující žáci. Tréma však byla zbytečná, neboť se všem jejich vystoupení povedla a sklidili hodně chvály.
Účinkovali tam žáci od 1. třídy až po ty nejstarší žáky na škole, čili žáky z 9. třídy. Všichni žáci předvedli, co umí. Někdo předvedl, jak umí tančit, jiný zpívat, malovat, nebo recitovat. Všechna představení proložili dva moderátoři, kteří to zvládli na jedničku. Nechybělo ani úvodní slovo od současného pana ředitele.
Na akademii byli pozváni i bývalí učitelé a zaměstnanci ZŠ Krucemburk, kteří drželi všem vystupujícím žákům palce a za odměnu je vždy odměnili úsměvem a potleskem.
Akademie, která se všem moc líbila, skončila ještě před západem slunka a všichni se vraceli do svých domovů příjemně naladěni.

Barbora Matulová, 9. třída

 

A je to za námi! Touto větou jsme zakončili, letos zvláště výjimečnou akademii. Proč výjimečnou? Protože naše škola letos slavila kulaté výročí, už 60. let se v ní vyučují zdejší žáci. Všechno bylo řádně naplánováno, některé taneční choreografie se nacvičovaly už půl roku před akademií. Ale zkouška se konala až ten týden, co jsme měli vystupovat. Proběhly dvě zkoušky, samozřejmě v sokolovně, kde se měla všechna ta sláva konat. Byla to dřina! Ze začátku na zkouškách vládl chaos, někteří žáci, obzvláště mladší, nevěděli, kde mají stát, čekat, nebo kdy na ně přijde řada. Ale všechno nakonec dobře dopadlo. A je tu čtvrtek! Dopoledne jsme vystupovali pro naši školu, pro MŠ a pro žáky z Vojnova Městce a odpoledne pro "veřejnost". Každá třída vystoupila s nějakým zajímavým "kouskem". Mohli jsme vidět divadlo, tancování, zpívání, prostě od všeho něco. Myslím, že se letošní akademie vyvedla a soudím to už podle potlesku diváků. Těšíme se na další takovouto akci.

Anežka Kavalírová, 9. třída 

Školní akademie k 60. výročí otevření školy  Školní akademie k 60. výročí otevření školy

další fotografie zde