Recitační soutěž žáků 1. stupně - školní kolo 10. 2. 2015

  13.2.2015
V úterý 10. února 2015 se na 1. stupni naší školy konala již tradičně soutěž v recitaci žáků. Do soutěže se přihlásilo celkem 29 soutěžících.

V úterý 10. února 2015 se na 1. stupni naší školy konala již tradičně soutěž v recitaci žáků. Do soutěže se přihlásilo celkem 29 soutěžících. Žáci si sami nebo s pomocí paní učitelek vybrali básničky různých autorů. Všichni byli pečlivě připraveni a porota neměla jednoduchou úlohu v hodnocení nejlepších recitátorů. Nakonec přece jenom rozhodla. Kategorii našich nejmladších recitujících tvoří sami žáci 1. třídy, kteří si zasoutěžili takto poprvé a získali tak první zkušenosti do dalších let. Všichni si odnesli sladkou odměnu.

V 1. kategorii (žáci 2. + 3. třídy) zvítězila Tereza Matulová ze 2. třídy, 2. místo si odnesl Vojtěch Dohnal ze 3. třídy a 3. místo získala Iveta Šulcová ze 3. třídy. Ve 2. kategorii (žáci 4. + 5. třídy) si vítězství vybojoval Tomáš Málek ze 4. třídy, stříbrné místo obsadila Zuzana Málková ze 4. třídy a bronzovou medaili získali 2 žáci – Pavlína Culková ze 4. třídy a Klára Žižková z 5. třídy. Do okrskového kola, které se bude konat 25. 2. 2015 v Chotěboři, postupují vždy pouze první dva vítězové v dané kategorii. Všem soutěžícím děkujeme za příjemně strávené odpoledne a našim reprezentantům přejeme hodně štěstí v dalším kole soutěže.

Mgr. Jitka Josková (text), Marcela Pospíchalová (foto)