První ročník Závodů Dračích lodí základních škol

  26.6.2017
23. června 2017 proběhl na Řece 1. Závod Dračích lodí ZŠ.

Do tohoto závodu se zapojily celkem 4 školy – ZŠ Krucemburk, ZŠ Borová, ZŠ Ždírec nad Doubravou a ZŠ Smetanova Chotěboř. Někteří žáci neměli s pádlováním v dračích lodích žádnou zkušenost, jiní nacvičovali alespoň „na suchu“a někteří už závod zažili. Počasí bylo spíše chladnější a foukal vítr, který místo aby loď poháněl, foukal proti a o to více museli závodníci makat. Naše družstvo se velmi snažilo, ale bylo složeno ze žáků 6. – 9. třídy, zatímco ostatní školy měli pouze ty nejstarší. Naše družstvo sice obsadilo 4. příčku, ale pádlovali jako o život a od první jízdy se v závěru zlepšili o 12 sekund. Organizátoři měli vše velmi pěkně připravené a na žádné družstvo nezapomněli s odměnou. Všichni nakonec odcházeli nadšeni a ti, kteří ve škole ještě setrvají i v dalším roce, se již těší na odvetu, na 2. ročník Dračích lodí na Řece.

                                                       Mgr. Jiří Šikl, Mgr. Monika Henychová   

březen 29

žáci 4. třídy, Romana Kaderková - zástupce České spořitelny

březen 30

vítězové školního kola, Mgr. Eva Janáčková

duben 4

Sofie Bencová, Lenka Beránková - žákyně 9. třídy, Mgr. Monika Henychová

duben 13

žáci 2. třídy, Mgr. Věra Štouračová

duben 17

žáci 4. a 5. třídy, Mgr. Eva Janáčková, Mgr. Jana Mäki, lektoři Zdravé 5

Spřátelené weby
Česká škola
E-Bezpečí
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Testy, dotazníky, procvičování
Moderní vzdělávání nejen ve škole! Pomáháme vzdělávání dětí...
Linka bezpečí
školní hřiště