První pomoc do škol pro žáky 8. třídy

  30.4.2019
25. dubna 2019 proběhl tříhodinový blok s IZS ...

Žáci 8. třídy napsali:
„25. dubna k nám do školy přijeli na přednášku hasiči a kromě přednášky proběhl i praktický nácvik stříkání s pěnovým „hasičákem“. Po prohlédnutí výbavy sanitky rychlé zdravotní služby jsme si mohli vyzkoušet dlahy na ruce. Moc mě to bavilo“.

                                                               Pavlína  Culková

„Nejdříve přijeli hasiči, o nich jsem se dozvěděl, že jsou hlavními vedoucími IZS. Mají čísla 112 a 150. Poté k nám přijeli záchranáři a ti nám ukázali sanitku, kde bylo lehátko a mnoho přístrojů, které záchranářům pomáhají. Bylo to moc fajn a bavilo mě to“.

                                                               David Rykr

„Přednáška se mi velmi líbila. Odnesl jsem si plno věcí, jak se zachovat v krizových situacích. Třeba jak volat na tísňovou linku. Vyzkoušeli jsme si stříkat s hasicím přístrojem. Prohlédli jsme si vnitřek sanitky a někteří z nás si změřili tlak“.

                                                               Vlastimil Legát