První pomoc do škol – projekt pro žáky 8. třídy

  15.5.2023
10. a 11. 5. 2023 proběhl v 8. třídě projekt První pomoc do škol ...

Žáci se seznámili s komunikací s operátorem ZZS, důležitá telefonní čísla, vyzkoušeli si resuscitaci srdce na figuríně, jak poskytnout první pomoc při dušení a krvácení, jaký je vozový park IZS.

Sami žáci napsali:

„ Ve středu 10. 5. k nám do školy přijela paní Eva Hejkalová z Červeného kříže Havlíčkův Brod. Učila nás, jak poskytovat 1. pomoc, jak volat se záchrannou službou a hlavně si zachovat klidnou hlavu. Vyprávěla příběhy z praxe. Druhý den přijeli záchranáři s plně vybavenou sanitkou, ukazovali nám přístroje AED. Dost jsme se toho dozvěděli a svoje znalosti otestovali v závěrečném testu.“

Karolína Wagnerová

 

„Ve středu k nám přijela paní Hejkalová a vyprávěla nám o aplikaci Záchranka v mobilu, kolikrát už lidem pomohla a zachránila jim život. Poté jsme se dozvěděli o nahlášené bombě v nemocnici v Havlíčkově Brodě, jak proběhla evakuace a nakonec se zjistilo, že šlo o falešný poplach a volajícího muže dostihli policisté na dálnici. Vyzkoušeli jsme si resuscitaci a ve čtvrtek jsme měli možnost si prohlédnout vybavení sanitky. Celý program byl poučný.“

Aneta Kopecká

 

„ Přednáška 1. pomoci byla s paní Hejkalovou velmi zajímavá a poučná. Všichni jsme si vyzkoušeli resuscitaci a napsali testík. Ve čtvrtek nám záchranáři ukazovali celou sanitku, její vybavení, které stojí 500000,-. Mohli jsme si lehnout na lehátko a zkusit si nést záchranářské batohy. Dokonce nám i zahoukali výstražnou sirénou. Obě přednášky i ukázky byly velmi zajímavé.“

Viktorie Votavová    

 

„Ve středu jsme měli přednášku 1. pomoci. Dozvěděli jsme se, jak se zachovat, když se někdo zraní, zkusili jsme si resuscitaci. Záchranáři ze záchranky nám vyprávěli o své práci a výjezdech. Poté jsme si mohli prohlédnout sanitku se vším vybavením. Obě přednášky byly zajímavé a plné důležitých informací.“

 Tereza Valecká