První pomoc do škol, 9. třída

15. října proběhla v 9. třídě vzdělávací akce První pomoc do škol...

Sami žáci hodnotili tuto akci velmi pozitivně:

„Přednáška 1. pomoci byla zajímavá, vyzkoušel jsem si resuscitaci. Paní zdravotnice byla velmi sympatická, prokládala odborné záležitosti příběhy z praxe.“

Lukáš Brabec

„V první pomoci jsem některé informace věděla už dřív, ale bylo fajn, dozvědět se něco nového. Vyzkoušeli jsme si resuscitaci na figuríně, byla to náročná zkouška, kterou jsme všichni zvládli.“

Terezie Matulová

„Paní lektorka byla příjemná a konkrétní, měla velmi hezkou prezentaci i videa. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavostí. Vyzkoušel jsem si resuscitaci, to bylo vcelku namáhavé. Teď už vím skoro vše, co se má dělat, když se něco stane.“

Matěj Moucha

„Paní zdravotnice byla milá, hodná, vysvětlila nám vše hezky a srozumitelně. Uváděla nám i příklady, co se jí stalo, např. na hokeji. Hodně věcí jsem nevěděla, ale všechno jsme si vysvětlili. Zkusili jsme i praktickou část a prováděli jsme jednu minutu resuscitaci na figuríně. Bylo to hodně náročné.“

Kristýna Škodová

„Paní lektorka byla příjemná, říkala nám spoustu zajímavých historek, při kterých nás učila, jak zachraňovat životy.“

Michal Zrzavý

„Na přednášce se mi nejvíce líbilo vyzkoušení resuscitace v praxi. Bylo to docela náročné a ty dvě minuty působily nekonečně. Také povídání bylo proloženo vlastními zkušenostmi a to mě upoutalo.“

Nikol Dostálová