První pomoc do škol 2024 pro žáky 8. třídy

  1.3.2024
28. února proběhla v 8. třídě přednáška 1. pomoci s názornými ukázkami....

Žáci sami kladně hodnotili šestihodinový cyklus:

„Zaujalo mě, jak paní Hejkalová vyprávěla o bombě v nemocnici a následné evakuaci. Každý si vyzkoušel resuscitaci na figuríně a viděli jsme zajímavá videa s návody, co dělat, když se přihodí dopravní nehoda.“
V. Zdražil

„Do naší školy přijela paní Hejkalová, která pracuje v Nemocnici Havlíčkův Brod. Povídala nám o resuscitaci, popáleninách, o rozdílu mezi úpalem a úžehem, jak zafixovat zlomeninu a volat na Tísňovou linku první pomoci. Myslím, že vše, co jsme se dozvěděli, se může hodit do života.“
M. Mikulecká

„Celá přednáška byla velice zajímavá a poučná. Nejvíce mě bavily příběhy ze života. Zajímavé bylo povídání o evakuaci nemocnice kvůli bombě, která tam nakonec nebyla. Dost zajímavé bylo resuscitování, už vím, jak to správně provádět a v jakém rytmu. Ale nechtěla bych se v žádné krizové situaci ocitnout, obdivuji lékaře a záchranáře, že jsou dobří ve své práci a měli bychom si jich vážit.“
A. Kunzová

„Nejvíce se mi líbila resuscitace, protože to bylo něco, co by si měl každý zkusit. Nikdo neví, kdy se dostane do situace, kdy bude muset někoho oživovat. Za mě to byla dobrá zkušenost.“
K. Váňová